ГоловнаОстанні новини15 Травня, 2018р.
 Версія для друку

Черкаси: рятувальники перевірили міські пляжі на готовність до купального сезону

Опубліковано: 15.05.2018, 13:18

1 червня традиційно відкривається пляжний сезон. Напередодні, 14 травня спеціальна комісія у складі фахівців Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, управління цивільного захисту Черкаської міськради, представників КП «Дирекція парків»,  Укрдержпродспоживслужби, відділу екології ЧМР та міської аварійно-рятувальної служби, перевірила готовність місць масового відпочинку людей на водних об’єктах до відкриття купального сезону.

Оглянувши міські комунальні та приватні пляжі, обстеживши їх на дотримання вимог правил, серед яких найбільш принциповими є, - наявність не лише необхідної документації, а й рятувального поста, визначення безпечної акваторії купання, укомплектованість рятувальними, водовідливними, протипожежними засобами,  та наявність на території інформаційних стендів та щитів у місцях, де купання заборонене та дозволене.

За результатами обстеження придатними для літнього відпочинку на воді визнали лише 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінській» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка».

Решта обстежених територій, так званих «приватних» пляжів, мають низку важливих недоліків, які свідчать про небезпеку використання їх для активного та безпечного відпочинку. На пляжі «Рив’єра», взагалі не планується організація рятувального поста. Відсутній він і на пляжі «Живчик». На цих пляжах не проведено водолазне обстеження та не проведено водолазне очищення дна від сторонніх предметів. Тож купатися там небезпечно, про що мають сповіщати спеціальні таблички «Купатися заборонено!».

Найкраще підготовлені для відпочинку комунальні пляжі. Пляж «Пушкінський» практично повністю готовий приймати відпочивальників. Тут  з 1 червня працюватиме рятувальний пост з підготовленими рятувальниками, укомплектований необхідним обладнанням. Рятувальники, під час сезону тут чергуватимуть щодня з 10 до 19 години. На пляжі «Смілянський» також незабаром планують встановити рятувальну вежу.

Що стосується комунального пляжу «Соснівський-1», то до початку пляжного сезону тут встановлять рятувальний намет, де за безпекою відпочивальників слідкуватимуть 3 рятувальники.

Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре детально роз’яснили власникам основні вимоги Правил охорони життя людей на водних об’єктах, відповідно до яких, згідно із законом, можна відкривати організований пляжний сезон.

За результатами обстеження міських пляжів робоча група підготувала декілька пропозицій.

«Кожен орендар, який має у своєму розпорядженні пляжі, повинен подати заявку на проведення огляду, після чого комісією буде здійснено виїзд на місце і огляд території. По закінченню даних робіт орендарю буде вручений акт огляду, що означає готовність пляжу до прийому відпочиваючих», - наголосив заступник начальника міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Юрій Штабрат.

Управління ДСНС України у  Черкаській області нагадує, що відповідальність за забезпечення безпеки людей, охорону життя і здоров'я несе власник пляжу, який зобов'язаний організувати рятувальні пости з необхідними плавзасобами, обладнанням, спорядженням і забезпечити чергування рятувальників. Відкриття пляжу без дозволу на його експлуатацію забороняється.

3.JPG 1.JPG

2.JPG 4.JPG

5.JPG

 


   
Останні новини
20 Липня15:24 Городищенський район: рятувальники застерігають громадян від небезпеки під час купання
20 Липня14:55 Рятувальники наголошують на дотриманні правил безпеки у період жнив
20 Липня14:21 Золотоніський район: рятувальники провели інформаційний захід із працівниками міського центру зайнятості
20 Липня14:04 Черкаси: за доброю традицією рятувальники знову завітали до вихованців дитячого табору “Мрія”
20 Липня09:16 Інформація щодо порушення енергопостачання на території області
20 Липня08:50 Черкаси: рятувальники провели навчання на території міської лікарні
20 Липня08:27 Рятувальники з Корсунь-Шевченківського та Городищенського районів провели громадські акції (ВІДЕО)
19 Липня11:25 Рятувальники навчаються гасити пожежі та рятувати людей у лікувальних закладах (ВІДЕО)
19 Липня10:39 Умань: рятувальники провели навчання у виправній колонії
18 Липня15:53 Кам’янський район: рятувальники взяли участь у семінарських заняттях (ВІДЕО)
18 Липня12:07 Жашківський район: рятувальники з місцевою владою провели рейд у селі Бузівка
18 Липня11:50 Чорнобай: рятувальники зустрілися із вихованцями оздоровчого табору “Сосонка”
18 Липня11:42 Штормове попередження по м. Черкаси та області
18 Липня10:09 Звенигородський район: рятувальники провели для дітей акцію ЗВД
17 Липня13:46 Канів: рятувальники завітали до дитячого табору, де нагадали правила безпечного відпочинку
Останні новини