ГоловнаОстанні новини15 Травня, 2018р.
 Версія для друку

Черкаси: рятувальники перевірили міські пляжі на готовність до купального сезону

Опубліковано: 15.05.2018, 13:18

1 червня традиційно відкривається пляжний сезон. Напередодні, 14 травня спеціальна комісія у складі фахівців Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, управління цивільного захисту Черкаської міськради, представників КП «Дирекція парків»,  Укрдержпродспоживслужби, відділу екології ЧМР та міської аварійно-рятувальної служби, перевірила готовність місць масового відпочинку людей на водних об’єктах до відкриття купального сезону.

Оглянувши міські комунальні та приватні пляжі, обстеживши їх на дотримання вимог правил, серед яких найбільш принциповими є, - наявність не лише необхідної документації, а й рятувального поста, визначення безпечної акваторії купання, укомплектованість рятувальними, водовідливними, протипожежними засобами,  та наявність на території інформаційних стендів та щитів у місцях, де купання заборонене та дозволене.

За результатами обстеження придатними для літнього відпочинку на воді визнали лише 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінській» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка».

Решта обстежених територій, так званих «приватних» пляжів, мають низку важливих недоліків, які свідчать про небезпеку використання їх для активного та безпечного відпочинку. На пляжі «Рив’єра», взагалі не планується організація рятувального поста. Відсутній він і на пляжі «Живчик». На цих пляжах не проведено водолазне обстеження та не проведено водолазне очищення дна від сторонніх предметів. Тож купатися там небезпечно, про що мають сповіщати спеціальні таблички «Купатися заборонено!».

Найкраще підготовлені для відпочинку комунальні пляжі. Пляж «Пушкінський» практично повністю готовий приймати відпочивальників. Тут  з 1 червня працюватиме рятувальний пост з підготовленими рятувальниками, укомплектований необхідним обладнанням. Рятувальники, під час сезону тут чергуватимуть щодня з 10 до 19 години. На пляжі «Смілянський» також незабаром планують встановити рятувальну вежу.

Що стосується комунального пляжу «Соснівський-1», то до початку пляжного сезону тут встановлять рятувальний намет, де за безпекою відпочивальників слідкуватимуть 3 рятувальники.

Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре детально роз’яснили власникам основні вимоги Правил охорони життя людей на водних об’єктах, відповідно до яких, згідно із законом, можна відкривати організований пляжний сезон.

За результатами обстеження міських пляжів робоча група підготувала декілька пропозицій.

«Кожен орендар, який має у своєму розпорядженні пляжі, повинен подати заявку на проведення огляду, після чого комісією буде здійснено виїзд на місце і огляд території. По закінченню даних робіт орендарю буде вручений акт огляду, що означає готовність пляжу до прийому відпочиваючих», - наголосив заступник начальника міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Юрій Штабрат.

Управління ДСНС України у  Черкаській області нагадує, що відповідальність за забезпечення безпеки людей, охорону життя і здоров'я несе власник пляжу, який зобов'язаний організувати рятувальні пости з необхідними плавзасобами, обладнанням, спорядженням і забезпечити чергування рятувальників. Відкриття пляжу без дозволу на його експлуатацію забороняється.

3.JPG 1.JPG

2.JPG 4.JPG

5.JPG

 


   
Останні новини
17 Грудня12:20 Городище: рятувальники нагадали жителям міста як безпечно зустріти Новий рік
17 Грудня11:31 Рятувальники Черкащини нагадали дітям правила безпеки в новорічні свята
17 Грудня08:58 Впродовж минулого тижня в області підрозділи ДСНС ліквідували 61 надзвичайну подію
15 Грудня08:48 Рятувальники звертаються до водіїв! (ВІДЕО)
15 Грудня08:31 Штормове попередження м.Черкаси та області
14 Грудня18:48 Рятувальники зустрілися з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня15:18 Рятувальники Черкащини вшанували пам’ять воїнів-визволителів
14 Грудня15:14 У Черкасах із диспетчерами та посадовими особами, що виконують обов’язки підмінних радіотелефоністів проведені семінар-заняття
14 Грудня14:46 Чигиринські рятувальники провели бесіди з жителями двох сіл
14 Грудня14:40 Монастирище: рятувальники нагадали школярам правила безпечної поведінки взимку
14 Грудня13:39 Черкаси: рятувальники взяли участь у заходах вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:55 Звернення Голови ДСНС України до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:36 День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:15 На Київщині завершилися масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України
13 Грудня16:23 Городищенський район: рятувальники нагадали громадянам правила безпеки під час новорічних свят
Останні новини