ГоловнаОстанні новини6 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Черкаський район: рятувальники нагадали селянам правила безпеки при експлуатації печей (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.12.2018, 16:45

На території Черкаського району збільшилась кількість пожеж через недотримання громадянами правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням.

За статистикою, з цієї причини цьогоріч в області виникло 109 пожеж, під час яких 6 осіб загинули. З початком опалювального сезону ситуація лише погіршилася. У листопаді на території області сталася 41 пожежа, 6 з яких у Черкаському районі.

Аби попередити виникнення пожеж та загибелі на них людей, фахівці Черкаського міськрайонного відділу ДСНС області постійно проводять серед мешканців сільських населених пунктів тематичні профілактично-роз’яснювальні бесіди.

Так, 6 грудня, з метою навчання населення основним правилам безпеки під час експлуатації пічного опалення, інспекторами міськрайонного відділу, спільно з представниками Степанківської ОТГ та ЗМІ проведено спеціальний рейд житловим сектором села Хацьки.

Під час візиту до помешкань громадян, рятувальники наголосили основні правила безпеки, зокрема, під час опалювального сезону дозволяється експлуатувати лише печі, які підготовлені до роботи і ретельно перевірені. Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх, а також експлуатувати без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Спілкуючись із селянами фахівці Служби порятунку особливу увагу звернули увагу на небезпечній звичці просушування одягу безпосередньо на печах, або впритул до них. Виявлені ж у печі, або димоходах тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

Начальник Черкаського міськрайонного відділу Андрій Хижняк, зазначив, що невтішна статистика щодо пожеж та їх наслідків у першу чергу пов‘язана із недбалістю господарів, які попри всі застереження фахівців, нехтуючи елементарними правилами експлуатації як пічного опалення, так і електрообігрівальних приладів, продовжують наражати себе та членів своїх родин на небезпеку.

Водночас, відповідальна за цивільний захист населення на території громади, Юлія Величко зауважила на необхідності активізації таких спільних рейдів, адже в селі багато є неблагополучних, малозабезпечених та багатодітних родин, які увійшли в опалювальний сезон із непідготовленими теплогенеруючими приладами, що може призвести до трагедії.

На завершення профілактичного відпрацювання, рятувальники роздали місцевим жителям профілактичні листівки, в яких стисло зазначені основні правила користування пічним опаленням, а саме:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час експлуатації пічного опалення категорично забороняється:

- залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

І пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

IMG_5269.jpg IMG_5281.jpg

IMG_5304.jpg IMG_5309.jpg

IMG_5323.jpg IMG_5326.jpg

IMG_5362.jpg IMG_5371.jpg

IMG_5254.jpg IMG_5377.jpg


   
Останні новини
17 Грудня12:20 Городище: рятувальники нагадали жителям міста як безпечно зустріти Новий рік
17 Грудня11:31 Рятувальники Черкащини нагадали дітям правила безпеки в новорічні свята
17 Грудня08:58 Впродовж минулого тижня в області підрозділи ДСНС ліквідували 61 надзвичайну подію
15 Грудня08:48 Рятувальники звертаються до водіїв! (ВІДЕО)
15 Грудня08:31 Штормове попередження м.Черкаси та області
14 Грудня18:48 Рятувальники зустрілися з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня15:18 Рятувальники Черкащини вшанували пам’ять воїнів-визволителів
14 Грудня15:14 У Черкасах із диспетчерами та посадовими особами, що виконують обов’язки підмінних радіотелефоністів проведені семінар-заняття
14 Грудня14:46 Чигиринські рятувальники провели бесіди з жителями двох сіл
14 Грудня14:40 Монастирище: рятувальники нагадали школярам правила безпечної поведінки взимку
14 Грудня13:39 Черкаси: рятувальники взяли участь у заходах вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:55 Звернення Голови ДСНС України до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:36 День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня10:15 На Київщині завершилися масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України
13 Грудня16:23 Городищенський район: рятувальники нагадали громадянам правила безпеки під час новорічних свят
Останні новини