ГоловнаНадзвичайні події10 Вересня, 2019р.
 Версія для друку

Рятувальники попереджають про виникнення пожеж в екосистемах та на сільськогосподарських полях

Опубліковано: 10.09.2019, 10:06

За даними УкрГідрометцентру, в Україні і зокрема в Черкаській області встановилася надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Оперативна обстановка останніх днів свідчить, що справджуються найгірші очікування рятувальної служби. Рятувальні підрозділи щодня ліквідовують до 20 таких загорань. Пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження, поширитися на торфовищата та поля із сільськогосподарськими культурами. Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності.

Через пожежі в екосистемах, які призвели до загорань торфовищ підрозділи Управління вже тривалий намагаються ліквідувати пожежі пов’язані із покладами торфу. Найбільш напружена робота наразі триває у селі Дібрівка, Золотоніського району та селі Вергуни, Черкаського району де горить торф’яний грунт окремими осередками на загальній площі 13,5 га.

Останнім часом, почастішали випадки пожеж і на полях сільгосппідприємств. Так, 7 вересня пожежа сухої трави, яка виникла у Черкасах на вулиці Сурікова поширилася на поле з кукурудзою. Загальна площа пожежі становила 500 кв.м. На боротьбу з пожежею прибули три пожежно-рятувальні підрозділи Черкаського гарнізону, а також місцева пожежна команда Руськолянської окремої територіальної громади.

Зважуючи на високий рівень пожежної небезпеки та складну оперативну обстановку, рятувальники звертаються до керівників та працівників сільгосппідприємств, а також нагадують усім громадянам про необхідність суворого дотримання заходів пожежної безпеки в місцях збирання врожаю. Будьте пильні! Наша сумлінність та відповідальність - це запорука нашої безпеки та безпеки нашого оточення! Особливо важливо дотримуватись правил пожежної безпеки в пожежнонебезпечний період, коли ризик виникнення займань сухостою вкрай високий! Пам'ятайте, що пожежа сама по собі ніколи не виникає, а зазвичай стає наслідком чиєїсь безпечності, недбалості та банальної бездіяльності. Праця, яка вкладалася у таку потрібну справу тривалий час не повинна перетворитися на попіл.


   
Надзвичайні події
16 Січня16:10 Золотоноша: на пожежі загинув господар будинку
16 Січня15:35 У Чорнобаї рятувальники зняли з висоти цуценя (ВІДЕО)
16 Січня11:58 Уманський район: двоє людей на річці провалилися під кригу
16 Січня10:25 Черкаси: сапери знищили мінометну міну
15 Січня10:53 Сміла: на пожежі постраждав чоловік (ВІДЕО)
14 Січня16:47 Умань: рятувальники ліквідували пожежу на території Софіївського парку
14 Січня10:15 За добу в області на пожежах загинули дві особи
13 Січня10:13 Впродовж минулого тижня в області підрозділи Управління для ліквідації надзвичайних подій здійснили 38 виїздів
13 Січня09:41 Чорнобаївський район: рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку
11 Січня10:41 Христинівський район: рятувальники дістали з дерева кота
11 Січня10:31 Черкаси: рятувальники зібрали у квартирі ртуть
10 Січня17:25 Черкаси: ліквідовано пожежу в недіючій будівлі
10 Січня10:03 Смілянський район: рятувальники ліквідували наслідки дорожньо-транспортної пригоди
9 Січня10:40 За добу в області знищені 3 боєприпаси часів минулих війн
9 Січня09:03 Умань: рятувальники ліквідували пожежу на території автокооперативу (ВІДЕО)
Надзвичайні події