ГоловнаОстанні новини6 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Черкаський район: рятувальники нагадали селянам правила безпеки при експлуатації печей (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.12.2018, 16:45

На території Черкаського району збільшилась кількість пожеж через недотримання громадянами правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням.

За статистикою, з цієї причини цьогоріч в області виникло 109 пожеж, під час яких 6 осіб загинули. З початком опалювального сезону ситуація лише погіршилася. У листопаді на території області сталася 41 пожежа, 6 з яких у Черкаському районі.

Аби попередити виникнення пожеж та загибелі на них людей, фахівці Черкаського міськрайонного відділу ДСНС області постійно проводять серед мешканців сільських населених пунктів тематичні профілактично-роз’яснювальні бесіди.

Так, 6 грудня, з метою навчання населення основним правилам безпеки під час експлуатації пічного опалення, інспекторами міськрайонного відділу, спільно з представниками Степанківської ОТГ та ЗМІ проведено спеціальний рейд житловим сектором села Хацьки.

Під час візиту до помешкань громадян, рятувальники наголосили основні правила безпеки, зокрема, під час опалювального сезону дозволяється експлуатувати лише печі, які підготовлені до роботи і ретельно перевірені. Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх, а також експлуатувати без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Спілкуючись із селянами фахівці Служби порятунку особливу увагу звернули увагу на небезпечній звичці просушування одягу безпосередньо на печах, або впритул до них. Виявлені ж у печі, або димоходах тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

Начальник Черкаського міськрайонного відділу Андрій Хижняк, зазначив, що невтішна статистика щодо пожеж та їх наслідків у першу чергу пов‘язана із недбалістю господарів, які попри всі застереження фахівців, нехтуючи елементарними правилами експлуатації як пічного опалення, так і електрообігрівальних приладів, продовжують наражати себе та членів своїх родин на небезпеку.

Водночас, відповідальна за цивільний захист населення на території громади, Юлія Величко зауважила на необхідності активізації таких спільних рейдів, адже в селі багато є неблагополучних, малозабезпечених та багатодітних родин, які увійшли в опалювальний сезон із непідготовленими теплогенеруючими приладами, що може призвести до трагедії.

На завершення профілактичного відпрацювання, рятувальники роздали місцевим жителям профілактичні листівки, в яких стисло зазначені основні правила користування пічним опаленням, а саме:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час експлуатації пічного опалення категорично забороняється:

- залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

І пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

IMG_5269.jpg IMG_5281.jpg

IMG_5304.jpg IMG_5309.jpg

IMG_5323.jpg IMG_5326.jpg

IMG_5362.jpg IMG_5371.jpg

IMG_5254.jpg IMG_5377.jpg


   
Останні новини
22 Березня15:22 На Черкащині добігає кінця Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності (ВІДЕО)
22 Березня14:00 УВАГА! Попередження про посилення вітру
22 Березня12:46 У Черкасах рятувальники провели з підприємцями семінар
22 Березня12:09 Канів: рятувальники навчали вихованців дитячого садочка «Віночок» берегти життя (ВІДЕО)
22 Березня11:14 Кам`янка: рятувальники провели профорієнтаційну роботу з учнями випускних класів
22 Березня10:47 Корсунь-Шевченківський: інспектори ДСНС здійснили чергове комісійне обстеження виборчих дільниць
22 Березня08:10 Черкаські рятувальники завітали на гостини до «сонячних дітей» (ВІДЕО)
21 Березня16:55 В Каневі юні пожежні змагались в міському етапі Всеукраїнського фестивалю ДЮП (ВІДЕО)
21 Березня16:19 До пожежно-рятувальних частин міст Канів та Золотоноша завітала дітвора (ВІДЕО)
21 Березня16:18 На Черкащині завершився конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику “Кращий пожежний — це ти обережний”
21 Березня14:39 Черкаський район: рятувальники спільно з працівниками поліції здійснили профілактичний рейд щодо заборони спалювання сухої рослинності (ВІДЕО)
21 Березня09:30 У Черкасах відбулися навчання рятувальних підрозділів на заводі теплоізоляційних матеріалів (ВІДЕО)
21 Березня09:20 Черкаси: для керівного складу пожежно-рятувальних підрозділів Управління провело семінар з питань реагування на надзвичайні ситуації
21 Березня09:15 Рятувальники Черкащини опікуються безпекою громадян під час виборчого процесу
20 Березня16:17 Тріумф черкаських спортсменів на зональних змаганнях Чемпіонату ДСНС України з футзалу
Останні новини