ГоловнаОстанні новини8 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

Рятувальні служби спільно із поліцією провели на кризі спеціальне тренування (ВІДЕО)

Опубліковано: 08.02.2019, 09:26

Щороку, коли водойми області вкриваються кригою, багато громадян виходять на лід. Підлідна риболовля, розваги на ковзанах та просто спроби скоротити шлях, ось далеко неповний перелік причин,через, які громадяни виходять на кригу. Нажаль не завжди такі прогулянки безпечні.

У 2018 році в Черкаській області на водних об’єктах загинуло 56  людей, з яких 6  дітей, врятовано 27 громадян серед яких 4 діти.

Саме для того, щоб бути готовими надати допомогу людині, яка провалилася під кригу, а також з метою відпрацювання спільних дій кількох служб, на річці Дніпро, в районі розважального комплексу «Робінзон» були проведені спеціальні тренування.

До спільного заходу, який передбачав чотири основні етапи, були запрошені пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС, рятувальники Черкаської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, співробітники Головного управління Національної поліції в Черкаській області та фахівці обласного управління Державної агенції рибного господарства.

Під час навчань було розглянуто кілька найбільш поширених ситуацій, які можуть виникнути за участі людей на вкритих кригою водоймах.

Застосувавши техніку та спорядження, учасники тренувань відпрацювали питання обміну інформацією, загальної взаємодії під час пошуку потерпілих а також проведення їхньої евакуації. Окремо, використовуючи обладнання та спеціальний одяг фахівці різних служб відпрацювали кілька найбільш поширених способів порятунку людини, що провалилася під кригу.

За словами начальника Управління ДСНС у Черкаській області, Віктора Гвоздя «останніми роками, з появою новітньої техніки, обладнання та спорядження  істотно змінився алгоритм надання професійної допомоги на місці надзвичайної події. Саме тому надзвичайно важливе значення мають спільні заходи за участі сил та ресурсів багатьох служб, які здатні оперативно реагувати на ускладнення оперативної обстановки. За словами очільника обласного управління, - у такій співпраці дрібниць немає, від обміну інформацією та проведення пошукових заходів, до застосування усіх наявних технічних можливостей».

Віктор Гвоздь також навів приклади ефективність такої співпраці, - «З початку року в акваторії Дніпра вдалось врятувати двох рибалок, що через погодні умови заблукали на кризі. Успіх рятувальної операції і був обумовлений саме активними спільними діями рятувальників, поліції та рибного патруля», - зазначив Віктор Михайлович.

Наразі, аналогічні тренування за участі кількох оперативних служб проводяться на водоймах в усіх районах області, і є важливим етапом вдосконалення співпраці між службами та підготовки пожежно-рятувальних підрозділів до дій з ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій притаманних зимовому періоду. Саме цього дня, такі навчання пройшли у Кам‘янському, Уманському, Городищенському, Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районах.

Водночас, не варто забувати, що, шанси на порятунок у людей, які опиняються у холодній воді напряму залежать від часу, коли надходить допомога, саме тому велике значення під час надзвичайних подій на воді має активна громадська позиція випадкових свідків, які ще до прибуття на місце події спеціалізованих служб, використовуючи підручні засоби можуть надають допомогу постраждалому.

Наразі, враховуючи складну метеорологічну ситуацію та зміни температурного режиму, рятувальники проводять чисельні профілактичні заходи, мета яких нагадати та застерегти громадян від необачних та ризикованих дій, через які можуть виникнути надзвичайні події.

IMG_662323.jpg  IMG_661515.jpg

IMG_664040.jpg  IMG_672020.jpg

IMG_672222.jpg  IMG_679797.jpg

IMG_684343.jpg  IMG_686262.jpg

IMG_678282.jpg  IMG_677878.jpg

ФОТОАЛЬБОМ


   
Останні новини
25 Березня17:15 Підрозділи ДСНС на території області переведені на посилений режим несення служби
25 Березня12:49 У надзвичайно яскравій атмосфері відбулися районні та міські етапи Всеукраїнського Фестивалю ДЮП (ВІДЕО)
25 Березня12:45 Черкаські рятувальники стали другими у гирьовому спорті
25 Березня08:23 Співробітники ДСНС закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах! (ВІДЕО)
22 Березня15:22 На Черкащині добігає кінця Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності (ВІДЕО)
22 Березня14:00 УВАГА! Попередження про посилення вітру
22 Березня12:46 У Черкасах рятувальники провели з підприємцями семінар
22 Березня12:09 Канів: рятувальники навчали вихованців дитячого садочка «Віночок» берегти життя (ВІДЕО)
22 Березня11:14 Кам`янка: рятувальники провели профорієнтаційну роботу з учнями випускних класів
22 Березня10:47 Корсунь-Шевченківський: інспектори ДСНС здійснили чергове комісійне обстеження виборчих дільниць
22 Березня08:10 Черкаські рятувальники завітали на гостини до «сонячних дітей» (ВІДЕО)
21 Березня16:55 В Каневі юні пожежні змагались в міському етапі Всеукраїнського фестивалю ДЮП (ВІДЕО)
21 Березня16:19 До пожежно-рятувальних частин міст Канів та Золотоноша завітала дітвора (ВІДЕО)
21 Березня16:18 На Черкащині завершився конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику “Кращий пожежний — це ти обережний”
21 Березня14:39 Черкаський район: рятувальники спільно з працівниками поліції здійснили профілактичний рейд щодо заборони спалювання сухої рослинності (ВІДЕО)
Останні новини